25.06.2011

Clutch Çanta Yapımı

Biliyorsunuz doğum iznine çıktığımdan beri evde oturuyorum. Tabi ki sıkılıyorum ve ne yapabilirim diye sürekli birşeyler araştırıyorum evde ve geçen eski sarı bir çantaya denk geldim. Hemen malzemeleri aldım elime ve başladım çanta yapmına size adım adım anlatmaya çalışacağım çok basit bir yapım ama çanta suni deri olduğu için elde dikimi biraz zor oldu. Dikiş makinesi ile bunu daha kolay yapabilirsiniz.


Çanta buydu ve çantayı keselim şimdi ve 25*35 cm boyutunda dikdörtgen kumaş keselim
ve kenarlarını sağlam olması için misine ipi ile dikiyoruz. Ben kalın bir iğne kullandım kalın kumaş oldğu için dikimi zor oluyordu kalın iğne ile zorlanmadım.


dikimden sonraki görüntü bu ağız kısmına fermuar geçirdim ve yaprak şeklinde süsler keserek ve evdeki boncuklarla çiçek deseni işleyerek model yaptım. hem model tarafını hemde diğer tarafını iki şekilde kullanım sunacak şekilde kullanıyorum. Rahat ve çok şık bir clucth çanta oldu ve neon rengi sayesinde son moda oldu.
Ve çantanın son hali....
 


Ve son olarak ben bu işi sevdim. evde ben bununla uğraşamam ama istiyorum diyorsanız bana yazın size de dikerim bu şekilde çanta. ve size renk seçenekleri de sunayım isterseniz. Mavi,Turuncu,Pembe,Kırmızı,Yeşil,Somon rengi,Beyaz, Siyah, Lacivert ve bulabileceğim sizin istediğiniz bir renk. 

Bu çantalardan istiyorsanız  modahaftasiblog@gmail.com adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz