8.10.2011

Hayatıma Ecrin'nin Tamamen Girmesi ve Şeffaf Clucth Çanta


Bu günlerde aklımda olan ve bir türlü başlayamadığım projeme başladım. Onları tek tek yapıyorum. Bir yandan da Ecrin Nisa 'nın yeni alışkanlıklarını yeni heyecanlarını keşfediyorum. Bazen çok yoruluyorum itiraf edeyim. Ağladığı zamanlara dayanamıyorum. Onun ağlaması beni mahfediyor elimden yapacak birey gelmemeside cabası. Tek çare onu emzirmek oluyor ama bazen onu bile almıyor

Kocaman oldu benim gözümde gün geçtikçe büyüyor. Sesler çıkarıyor sürekli. Artık şikayetlerini gülmesini eğlencesini hep seslerle ifade ediyor. Bağırıyor bazen bile. İsteklerini dile getirme yönleri çok farklı işte anlamaya çalışıyorum. 

Daha hasta olmadı MAŞALLAH diyorum. Ateşlenme veya bir hastalık yaşamadık kızımla. Uykuları güzel gibi yani bene güzel geliyor yada. Akşam8 de yatarsa gece 12 gibi tekrar emziriyorum sonra sabah 4-4.30 gibi tekrar uyanıyoru sonra tekrar 6 da kalkıyor ama. Akşam uykusunu biraz erkene alırsak yorgunluktan eken uyursa ama gece 1 den itibaren 2 saatte bir uyanıyor. gece toplamda şuan 2 defa kalkıyor gibi birşeyim ama. Yemesinin gayet iyi olduğunu söyledi doktorumuz. Kilosu 6.200 gram olmuş. Oburluk yolunda ilerlemiyoruz artık sanırım düzelmişiz. 


Geöçen hafta sonu kızımızla ilk kahvaltımızı yaptık. Bizi tam rahat bırakmıyor ama alışacak galiba. Tam yemeğe niyetlendiğimde uyanması veya beni rahatsız etme olayı hala var. Kahvaltıyı dışarıda açık havada yaptık. Biraz esiyordu sanki o yüzden battaniyesine tam sardım onu. Ama çok iyi geldi. Açık hava ve temiz dağ havası alması eve gelince yorulmuş ki uyudu hemen ve 4 saat uyanmadı ilk defa gündüz uykusunda.

Ben geziyorum bebeğim var diye evden çıkamayanlardan değilim. Hala kendime bir araba alamadım ama yürüme mesafesindeki yerlere hiç yorulma bilmeden gidebiliyorum ecrini arabasına koyarak. Uzaklara da şimdilik taksilerle gidiyoruz. Dolmuşa binebiliyorum aslında ama dolmuşlara bebek arabası ile uğraşmak istemiyorum.

Bugün yine dışarı çıkacağız mesela...


Elimde başladığım bir proje var demiştim size. İşte size projeden bir resim. Bakalım beğenecekmisiniz? Bunlarla uğraşıyorum kaç gündür şuanda 4 tane bitirdim süslemelerini yapıyorum yavaş yavaş. Sadece veya süslü olarak isteyenlere de satışını yapacağım. Şimdiden merak edenler varsa mail yoluyla bana ulaşabilirler. 

Ecrin Nisa ile hayatım tam gaz devam ediyor.Önümüzdeki günlerde bebeğimin daha nice alışkanlıklarını ve yeni heyecanlarını göreceğim. Bekleyin beni bakalım neler anlatacağım..